Fakti.bg | 28.04.2024 06:56:19 | 35

Меси поведе Интер Маями до обрат и трета поредна победа в МЛС (ВИДЕО)

Интер Маями записа трета поредна победа, след като се наложи с 4:1 като гост на Ню Инглънд Ревълюшън в мач от редовния сезон на МЛС. Аржентинската звезда на „чаплите“ Лионел Меси имаше основна роля за успеха, който дойде след обрат.

Мачът се игра пред рекордните в историята на Ню Инглънд 65 612 зрители на домакински мач.

Томас Чанкалай даде аванс на домакините още в първата минута. В 32-ата Меси изравни резултата, а в 67-ата Интер Маями постигна обрата след нов негов гол.

Бенджамин Кремаши беше точен за 3:1 в полза на гостите, а две минути преди изтичането на редовното време Лео Меси асистира за попадението на Луис Суарес, който оформи крайния резултат.

Меси има девет гола от началото на сезона в МЛС, като пет от тези попадения паднаха в четири мача, изиграни през април.

След пет поредни срещи без загуба Интер Маями заема първото място в Източната Конференция с 21 точки. Това е и най-добрият актив на отбор в целия МЛС.