Fakti.bg | 28.04.2024 17:54:12 | 31

Ман Сити удари Нотингам Форест и продължава борбата с Арсенал

Отборът на Манчестър Сити надигра Нотингам Форест с 2:0 при гостуването си в късния неделен мач на английската Висша лига.

Домакините, които се борят за оцеляването си в елита дълго време бяха равностойни на шампионите през първата част. След час игра се стигна до корнер, при който Кевин Де Бройне центрира, а хърватският защитник Йошко Гвардиол на близката греда с глава заби мощно топката в мрежата - 0:1.

Веднага след това Крис Ууд от Форест имаше отлична възможност да изравни, но не оставен непокрит в наказателното поле, не успя да намери добре топката.

В добавеното време на първата част Мурило от Нотингам направи страхотна добавка при разбъркване, а топката срещна напречната греда.

Веднага след почивката Крис Ууд от Форест направи нов пропуск. В 71-вата минута Де Бройна се отчете с втора асистенция в мача, като изведе резервата в този мач Ерлинг Холанд в наказателното поле и норвежечцът вкара с удар в долния десен ъгъл.

Така Сити отново се доближи само на точка от Арсенал в класирането и продължава жестоката борба за шампионската титла, като тимът на Пеп Гуардиола е в по-добра позиция, след като има и мач по-малко.

До края на сезона Манчестър Сити има домакинство на Уулвърхямптън, гостуване на Фулъм и Тотнъм, както и домакински мач в последния кръг срещу Уест Хям.

Арсенал има домакински мач на Борнемут, гостува на Манчестър Юнайтед и в последния кръг посреща у дома Евертън.