Cross.bg | 05.05.2024 05:37:00 | 72

България има сребърно отличие в отборната надпревара при девойките на ЕК по художествена гимнастика в Баку

България спечели сребърно отличие в отборната надпревара при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан). Тимът е в състав Дара Малинова и Магдалена Вълкова. Националният тим събра 121.700 точки (32.250 на обръч, 31.650 на топка, 29.300 на бухалки, 28.500 на лента). Малинова получи 32.250 на обръч, 29.300 на бухалки и 28.500 на лента, а Вълкова има 31.650 на топка. Шампион стана отборът на Израел (Альона Тал Франко и Мейтал Мааян Сумкин) с актив от 126.800 точки (33.250 на обръч, 30.950 на топка, 31.350 на бухалки, 31.250 на лента), а на трета позиция е Румъния (Амалия Лика и Лиса Гарач) с 120.850 (32.200 на обръч, 29.000 на топка, 29.550 на бухалки, 30.100 на лента). Четири от четири възможни финала за грациите в утрешния ден. Дара Малинова ще се бори за отличията на обръч с втори по сила резултат, на бухалки с трети, а на лента влиза с пета по сила оценка. Магдалена Вълкова намери място сред най-добри осем на топка с първи резултат. Съдия за България в индивидуалната надпревара е Филипа Филипова, която днес е в панела за трудност с тяло на обръч и на бухалки. По-рано днес Стилияна Николова спечели златен медал в многобоя при жените на Европейската купа в Баку, а Боряна Калейн завърши на четвърто място. Ансамбълът на България пък се класира на четвърто място в многобоя. Такъв тип състезание с необичаен регламент се провежда за първи път в историята на този спорт