Fakti.bg | 08.05.2024 20:59:16 | 52

Реал Мадрид е на финал в Шампионската лига след паметен обрат срещу Байерн

Реал Мадрид се класира за финала в Шампионската лига, след като в един от шедьоврите на турнира надви Байерн (Мюнхен) с 2:1 на “Бернабеу” и продължава напред след общ резултат 4:3. За трофея испанският колос ще спори с Борусия (Дортмунд) на 1 юни на “Уембли” в Лондон.

Началото беше вихрено с няколко атаки още в първите минути. В петата остро центриране на Карвахал по земя не беше засечено от футболист на Реал. В 8-ата минута пък Ганбри беше изведен по коридор в наказателното поле на домакините, но избра да подава и сгреши.

Напрежението ескалира в 13-тата минута, когато Винисиус Жуниор стреля в гредата, а при добавката Родриго стреля, но Нойер направи отлично спасяване. При атаката обаче се стигна до казус, защото в един и същ момент на терена имаше две топки, заради което баварците протестираха.

След още три минути гостите повториха атаката като при шанса пред Гнабри, като този път тя беше през другото крило в лицето на Сане. И той обаче не подаде точно.

Малко преди първия половин час Гнабри напусна с травма и вместо него се появи Алфонсо Дейвис, който получи по-офанзивни функции.

Хари Кейн показа за първи път класата си тази вечер в 29-ата, когато отправи коварен удар от воле, който Лунин спаси.

За известен период Реал предостави инициативата на германския тим, но в 40-ата Вини Жуниор направи центриране, което се превърна в голова опасност, което накара Нойер отново да се намесва майсторски.

Второто полувреме започна като първото - с шансове и пред двете врати. Първо Винисиус проби отляво и за малко да намери Валверде на празна врата. Веднага след това пък Дейвис се впусна по лявото крило на атаката на Байерн и стреля, а топката се отби от тялото на Карвахал и мина на сантиметър над гредата.

Междувременно Винисиус беше във вихъра си и с лекота разминаваше играчите на Байерн отляво. В 56-ата поредното му подаване беше засечено от Родриго, но и сега топката не попадна в целта.

При следващия си шут Родриго - в 59-ата от фал, той намери очертанията на вратата, но Нойер спаси. Секунди по-късно капитанът на мюнхенци отрази "бомба" и на Вини Жуниор.

В този период на "бяла" доминация футболистите на Байерн все пак успяха да стигнат до възможност. В 66-ата Мусиала стреля, но и вратарят на Реал беше безгрешен.

Следващата възможност пред германците обаче завърши с гол. В 68-ата Алфонсо Дейвис задмина Рюдигер и с неудобния си десен крак за малко да скъса мрежата - 1:0 за Байерн.

Три минути по-късно "Бернабеу" стана на крака, след като топката спря в мрежата на Нойер. Това попадение, което щеше да бъде автогол на Дейвис, не беше зачетено след консултация с ВАР. Главният съдия Симон Марчиняк видя нарушение на Начо срещу Кимих при борбата за позиция. Точно капитанът на Реал игра с топката веднага след това.

Хари Кейн пропусна да вкара за 2:0 в 76-ата, след като с левия крак шутира в аут.

Вече бяха направени много смени и двата тима се подготвиха за финалните минути. Винисиус още веднъж нямаше късмет, след като в 83-тата не уцели вратата след отличен пас на Рюдигер.

Оставаха само две минути от редовното време, когато Винисиус отправи привидно лесна за хващане от Нойер топка. Капитанът обаче я изпусна и притичалият Хоселу я насочи зад гърба му за 1:1.

Това обаче не беше всичко, защото секунди след изтичането на редовно време Хоселу засече в мрежата подаване на Рюдигер. Първоначално беше отсъдена засада, но преразглеждането от ВАР констатира, че такава няма и това е попадение за 2:1.