Fakti.bg | 18.05.2024 10:03:39 | 51

Саутхемптън последно препятствие пред Илия Груев и Лийдс за Висшата лига

Английският футболен клуб Лийдс Юнайтед, където играе българският национал Илия Груев-младши, ще срещне Саутхемптън в последен плейофен двубой за влизане във Висшата лига. Това стана възможно, след като "светците" надвиха с 3:1 Уест Бромич Албиън, пише БТА.

Груев отбеляза първото попадение за Лийдс при победата с 4:0 над Норич ден по-рано. Финалът е на "Уембли" на 26 май.

Саутхемптън доминираше тотално срещу Уест Бромич, но поведе едва след четири минути игра през второто полувреме, когато точен бе Уил Смолбоун. Адам Армстронг увеличи преднината на "светците" в 78-та минута, преди да реши изхода от мача с дузпа в 86-ата.

Седрик Кипре бе точен с удар с глава в добавеното време за Уест Бромич, оформяйки крайния резултат.

Лестър Сити и Ипсуич Таун спечелиха останалите две промоции за Висшата лига, завършвайки на първо и второ място в Чемпиъншип. От Висшата лига изпаднаха Шефилд Юнайтед и Бърнли, а Лутън Таун е 18-и с три точки зад Нотингам Форест преди последния кръг.